.

WITAJ w kursie wideo ZDAJ MATURĘ Z MATEMATYKI!

Zanim wspólnie zadbamy o Twój dobry wynik na maturze i przystąpimy do ogarniania “trudów” matematyki, przeczytaj proszę uważnie wstępne informacje poniżej. Są one bardzo ważne!

P.S. Zajrzyj również na mojego bloga bigosmatematyczny.pl, gdzie znajdziesz dużo materiałów pomocnych w uczeniu, planowaniu czy motywowaniu się.

.

TROCHĘ O PRAWACH AUTORSKICH

W przygotowanie tego kursu włożyłem bardzo dużo pracy, aby dać Ci jak najlepsze narzędzie do nauki. Tą stroną i udostępnionym darmowym modułem możesz dzielić się z kim chcesz oraz udostępniać go w internecie. Ale, gdy już uzyskasz dostęp do całości materiałów doceń to proszę i pamiętaj, że kurs przeznaczony jest wyłącznie do Twojego użytku. Nie możesz udostępniać kursu w całości innym osobom (za wyjątkiem ogólnodostępnych materiałów) – jest to po prostu nielegalne i grozi m.in. zablokowaniem dostępu do wszelkich materiałów (patrz REGULAMIN).

.

JAK ZBUDOWANY JEST KURS?

Kurs składa się z 14 modułów (każdy moduł przeznaczony na jeden dzień).
Moduł to nic innego jak pewne obszerne zagadnienie lub nawet cały dział matematyki.
Każdy moduł składa się z jednego FILMU WIDEO, podczas którego wyjaśniam Ci w teorii i praktyce wszelkie zagadnienia matematyczne występujące na maturze podstawowej i robię to najprościej jak tylko potrafię.
Do nagrania dołączone są 3 pliki PDF: TEORIA, ZADANIA oraz plik ZOBACZ JAK JA TO ROZWIĄZAŁEM (linki do nich znajdują się pod filmem).

.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PRACY?

Przed rozpoczęciem realizacji danego modułu wszystkie pliki PDF (znajdujące się pod danym filmem) należy wydrukować – wówczas najlepiej będzie Ci się pracować, ale jeśli nie masz drukarki możesz je także otworzyć w sąsiednim oknie przeglądarki (choć wtedy praca, szczerze powiedziawszy, będzie trochę utrudniona).

Przygotuj także coś do pisania oraz niezbędne przyrządy geometryczne łącznie z kalkulatorem – dokładnie tak jak na maturze. Najlepiej będzie, jeśli do tego kursu założysz sobie oddzielny, duży zeszyt –będziesz mieć wszystko w jednym miejscu, gdy jeszcze raz zapragniesz zajrzeć do tych notatek tuż przed maturą.  Rozwiązywanie zadań na luźnych kartkach na prawdę nie jest dobrym pomysłem.

W przygotowaniu do KURSU ważne jest też Twoje podejście i nastawienie. Wydrukuj i uważnie przeczytaj ten plik 7 PRZYKAZAŃ NA TO JAK SIĘ LEPIEJ UCZYĆ, zawarłem w nim najważniejsze informacje, które pomogą Ci lepiej zorganizować naukę, zmotywować się do pracy a przez to osiągnąć dużo lepsze efekty.

Pewnie chodzi Ci po głowie ważne pytanie – Czy dzięki temu kursowi zdam maturę z matematyki?

Zamienię na chwilę to pytanie na bardziej banalne. Czy tylko dzięki kosiarce do trawy ogródek zostanie skoszony? Rozumiesz do czego zmierzam? Kosiarka jest tylko narzędziem, sama nie skosi ogródka. Potrzebny jest ktoś, kto za jej pomocą wykona tą robotę. I tu podobnie. Ja oddaje Ci do dyspozycji narzędzie – dobre narzędzie – ten oto kurs. Ale całą robotę musisz wykonać teraz Ty  (ja już swoje zrobiłem). Od Ciebie i tego jak zaangażujesz się w ten kurs zależeć będzie twój wynik na maturze. Chyba to jasne! Ja oczywiście będę Cię tu prowadził krok po kroku, tłumaczył, zachęcał, motywował. Ale to Ty musisz zrobić tu swoje. JASNE?!

.

JAK POPRAWNIE PRACOWAĆ Z MODUŁEM?

Krok 1

Rozwiąż TEST WSTĘPNY. Korzystaj przy tym tylko z wiedzy, którą aktualnie posiadasz w swojej głowie, nie wolno ci zaglądać do książek, odpowiedzi itd. Bazuj na tym co w danym momencie wiesz. Nawet jeśli wydaje ci się, że nic nie wiesz na dany temat, spróbuj zrobić ten test! Pokaże Ci on w jakim miejscu startujesz z tym zagadnieniem. Nie martw się jeśli TEST WSTĘPNY nie pójdzie ci zbyt dobrze – wrócisz do niego na końcu modułu. W tym miejscu nie analizuj więc jeszcze odpowiedzi do tego testu.

Krok 2

Przeczytaj i przeanalizuj plik TEORIA – masz tam nie tylko w prosty sposób opisane zagadnienia teoretyczne, ale też rozwiązane liczne przykłady dotyczące danego zagadnienia. Poświęć na to maksymalnie 15 minut. Zapamiętaj z tego tyle, ile się da, ale nie wkuwaj niczego do głowy na siłę. O tym wszystkim będę Ci opowiadał podczas lekcji wideo.

Krok 3

Odpal lekcję wideo. Wytłumaczę ci w niej wszystko, co niezbędne do tego, abyś samodzielnie rozwiązywał zadania maturalne. Lekcja ta będzie kilkakrotnie przerywana, abyś mógł zrobić klika zadań związanych z tym, co właśnie usłyszałeś. Są to tzw. ZADANIA DO ROZWIĄZANIA PODCZAS LEKCJI. Zauważ, że przy niemal każdym zadaniu z tego zestawu masz odnośnik do podobnego zadania zrobionego i przeanalizowanego w pliku TEORIA. Przy rozwiązywaniu zadań podczas lekcji wideo możesz jak najbardziej z pliku TEORIA korzystać. Możesz również sprawdzać poprawność rozwiązanych przez siebie zadań z moimi rozwiązaniami znajdującymi się w pliku JAK JA TO ROZWIĄZAŁEM.

Krok 4

Po skończeniu lekcji wideo, powinieneś być już wyposażony w niezbędną wiedzę z danego materiału i umieć rozwiązywać z tego zakresu najbardziej typowe zadania. Żeby sprawdzić czy tak jest, rozwiąż  TEST PODSUMOWUJĄCY LEKCJĘ. Nie korzystaj już z pliku TEORIA, ale sprawdź na koniec swoje rozwiązania z moimi, znajdującymi się w pliku JAK JA TO ROZWIĄZAŁEM.

Krok 5

Po rozwiązaniu testu podsumowującego lekcję wracasz raz jeszcze do TESTU WSTĘPNEGO i znów go rozwiązujesz. A już zupełnie na sam koniec rozwiąż zadania pt BYŁO NA MATURZE – są to zadania z zakresu danego zagadnienia, które pojawiały się na egzaminie maturalnym w ostatnich 3 latach. Tu również sprawdź na koniec swoje rozwiązania z moimi, znajdującymi się w pliku JAK JA TO ROZWIĄZAŁEM.

Praca nad jednym modułem zajmie ci mniej więcej 3 godziny. Piszę mniej więcej, bo jeden zrobi to w krótszym czasie, a drugiemu zajmie to nieco dłużej – wszystko zależy od tego, ile masz w głowie matematycznej wiedzy w momencie przystępowania do tego kursu. Wiem, że 3 godziny na jeden moduł to nie mało, ale wierz mi, że szybciej się już nie da. Jeśli nie dysponujesz taką ilością czasu w ciągu dnia nie musisz modułu przerabiać od razu za jednym zamachem. Możesz go sobie rozbić np. na 2 części.

Aha! Jeszcze jedno. Starałem się nie robić błędów, ale nikt nie jest nieomylny! Jeśli więc natrafisz na jakiś błąd, który mi umknął będę zobowiązany jeśli dasz mi o tym znać 🙂

Do dzieła!

ZACZYNAJMY!

MODUŁY KURSU

BONUS: 7 PRZYKAZAŃ NA TO JAK SIĘ LEPIEJ UCZYĆ

MODUŁ 1

LICZBY RZECZYWISTE cz.1
Podział liczb, liczby pierwsze i złożone, liczby odwrotne i przeciwne, ułamki okresowe,  procenty i obliczenia procentowe, błąd względny i bezwzględny.
.

 
 

TEORIA

 PRZYKŁADY

ZADANIA

TESTY

JAK JA TO

ROZWIĄZAŁEM?

Kurs ZDAJ MATURĘ Z MATEMATYKI

Wykup dostęp do całego KURSU w CENIE 89 zł*)

*) cena tego KURSU = cenie 2 godzin standardowych korepetycji.

Tu w tej kwocie otrzymujesz dostęp do kompleksowego kursu maturalnego złożonego z 14 modułów, kilkunastu godzin filmów wideo, ponad pół tysiąca rozwiązanych i omówionych zadań oraz innych materiałów.

Aby zakupić dostęp do KURSU - wpisz w białe pole swój adres e-mail a następnie naciśnij przycisk DOSTĘP DO KURSU a potem przycisk ZAPŁAĆ

(zostaniesz przeniesiony do płatności on-line, po dokonaniu której automatycznie otrzymasz dostęp do KURSU)

DOSTĘP DO KURSU

Sposób zapłaty: szybki przelew DOTPAY

Dokonując zakupu akceptujesz REGULAMIN i POLITYKĘ PRYWATNOŚCI