TESTOWANIE KURSU

JAK ZBUDOWANY JEST KURS?

Kurs składa się z 14 modułów (każdy moduł przeznaczony na jeden dzień).
Moduł to nic innego jak pewne obszerne zagadnienie lub nawet cały dział matematyki.
Każdy moduł składa się z jednego FILMU WIDEO, podczas którego wyjaśniam Ci w teorii i praktyce wszelkie zagadnienia matematyczne występujące na maturze podstawowej i robię to najprościej jak tylko potrafię.
Do nagrania dołączone są 3 pliki PDF: TEORIA, ZADANIA oraz plik ZOBACZ JAK JA TO ROZWIĄZAŁEM (linki do nich znajdują się pod filmem).

.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PRACY?

Przed rozpoczęciem realizacji danego modułu wszystkie pliki PDF (znajdujące się pod danym filmem) należy wydrukować – wówczas najlepiej będzie Ci się pracować, ale jeśli nie masz drukarki możesz je także otworzyć w sąsiednim oknie przeglądarki (choć wtedy praca, szczerze powiedziawszy, będzie trochę utrudniona).

Przygotuj także coś do pisania oraz niezbędne przyrządy geometryczne łącznie z kalkulatorem – dokładnie tak jak na maturze. Najlepiej będzie, jeśli do tego kursu założysz sobie oddzielny, duży zeszyt –będziesz mieć wszystko w jednym miejscu, gdy jeszcze raz zapragniesz zajrzeć do tych notatek tuż przed maturą.  Rozwiązywanie zadań na luźnych kartkach na prawdę nie jest dobrym pomysłem.

 

JAK POPRAWNIE PRACOWAĆ Z MODUŁEM?

Krok 1

Rozwiąż TEST WSTĘPNY. Korzystaj przy tym tylko z wiedzy, którą aktualnie posiadasz w swojej głowie, nie wolno ci zaglądać do książek, odpowiedzi itd. Bazuj na tym co w danym momencie wiesz. Nawet jeśli wydaje ci się, że nic nie wiesz na dany temat, spróbuj zrobić ten test! Pokaże Ci on w jakim miejscu startujesz z tym zagadnieniem. Nie martw się jeśli TEST WSTĘPNY nie pójdzie ci zbyt dobrze – wrócisz do niego na końcu modułu. W tym miejscu nie analizuj więc jeszcze odpowiedzi do tego testu.

 

Krok 2

Przeczytaj i przeanalizuj plik TEORIA – masz tam nie tylko w prosty sposób opisane zagadnienia teoretyczne, ale też rozwiązane liczne przykłady dotyczące danego zagadnienia. Poświęć na to maksymalnie 15 minut. Zapamiętaj z tego tyle, ile się da, ale nie wkuwaj niczego do głowy na siłę. O tym wszystkim będę Ci opowiadał podczas lekcji wideo.

 

Krok 3

Odpal lekcję wideo. Wytłumaczę ci w niej wszystko, co niezbędne do tego, abyś samodzielnie rozwiązywał zadania maturalne. Lekcja ta będzie kilkakrotnie przerywana, abyś mógł zrobić klika zadań związanych z tym, co właśnie usłyszałeś. Są to tzw. ZADANIA DO ROZWIĄZANIA PODCZAS LEKCJI. Zauważ, że przy niemal każdym zadaniu z tego zestawu masz odnośnik do podobnego zadania zrobionego i przeanalizowanego w pliku TEORIA. Przy rozwiązywaniu zadań podczas lekcji wideo możesz jak najbardziej z pliku TEORIA korzystać. Możesz również sprawdzać poprawność rozwiązanych przez siebie zadań z moimi rozwiązaniami znajdującymi się w pliku JAK JA TO ROZWIĄZAŁEM.

 

Krok 4

Po skończeniu lekcji wideo, powinieneś być już wyposażony w niezbędną wiedzę z danego materiału i umieć rozwiązywać z tego zakresu najbardziej typowe zadania. Żeby sprawdzić czy tak jest, rozwiąż  TEST PODSUMOWUJĄCY LEKCJĘ. Nie korzystaj już z pliku TEORIA, ale sprawdź na koniec swoje rozwiązania z moimi, znajdującymi się w pliku JAK JA TO ROZWIĄZAŁEM.

 

Krok 5

Po rozwiązaniu testu podsumowującego lekcję wracasz raz jeszcze do TESTU WSTĘPNEGO i znów go rozwiązujesz. A już zupełnie na sam koniec rozwiąż zadania pt BYŁO NA MATURZE – są to zadania z zakresu danego zagadnienia, które pojawiały się na egzaminie maturalnym w ostatnich 3 latach. Tu również sprawdź na koniec swoje rozwiązania z moimi, znajdującymi się w pliku JAK JA TO ROZWIĄZAŁEM.

Praca nad jednym modułem zajmie ci mniej więcej 3 godziny. Piszę mniej więcej, bo jeden zrobi to w krótszym czasie, a drugiemu zajmie to nieco dłużej – wszystko zależy od tego, ile masz w głowie matematycznej wiedzy w momencie przystępowania do tego kursu. Wiem, że 3 godziny na jeden moduł to nie mało, ale wierz mi, że szybciej się już nie da. Jeśli nie dysponujesz taką ilością czasu w ciągu dnia nie musisz modułu przerabiać od razu za jednym zamachem. Możesz go sobie rozbić np. na 2 części.

Do dzieła!

ZACZYNAJMY!

PRÓBNE MODUŁY KURSU

 

MODUŁ 1

LICZBY RZECZYWISTE cz.1
Podział liczb, liczby pierwsze i złożone, liczby odwrotne i przeciwne, ułamki okresowe,  procenty i obliczenia procentowe, błąd względny i bezwzględny.
.

 
 

TEORIA

 PRZYKŁADY

ZADANIA

TESTY

JAK JA TO

ROZWIĄZAŁEM?

 

MODUŁ 2

LICZBY RZECZYWISTE cz.2
Potęgi, notacja wykładnicza, pierwiastki, logarytmy.
.

 

TEORIA

 PRZYKŁADY

ZADANIA

TESTY

JAK JA TO

ROZWIĄZAŁEM?

MODUŁ 3

WYRAŻENIA ALGEBRAICZNE cz.1
Podstawowe informacje o wyrażeniach algebraicznych, działania na wyrażeniach algebraicznych, wzory skróconego mnożenia, wyłącznie wspólnego czynnika przed nawias, usuwanie niewymierności z mianownika.
.

 

TEORIA

 PRZYKŁADY

ZADANIA

TESTY

JAK JA TO

ROZWIĄZAŁEM?

 

 KUP CAŁY KURS

cena całego kompleksowego kursu ZDAJ MATURĘ Z MATEMATYKI, złożonego z 14 modułów to tylko 89zł – to tyle co 2 godziny standardowych korepetycji!